ताजा खबर

फो ल्होछार विशेष साँस्कृतिक कार्यक्रम सम्पन्न

   १४ पुष २०७५, शनिबार १२:५३      3,008 views

तमु ल्होछार, फो ल्हो(मृग वर्ग) आगमनको अवसरमा तमु धिं नेपाल साँस्कृतिक उपसमितिद्धारा पोखरामा आयोजित फो ल्होछार विशेष साँस्कृतिक कार्यक्रम २०७५ भव्यता साथ सम्पन्न भएको छ। कार्यक्रमको प्रमुख अतिथि तमु धिं नेपालका संरक्षक क्या.ढोलबहादुर तमुले फो ल्हो सार्वजनिक गर्दै उद्घाटन गर्नुभएको थियो।

पोखरा सभागृहमा आयोजित कार्यक्रममा तमु जातिको नयाँवर्ष, महान चाड ल्होछार आगमनमा पोखराका चर्चित गायक गायिकाहरुले गीत प्रस्तुती र विभिन्न साँस्कृतिक संघ संस्था तथा तमु समाजहरुबाट उत्कृष्ठ नृत्यहरु प्रस्तुतीमा दर्शकहरुमा रमेका थिए।कार्यक्रममा कर्ण दास, रामभक्त जोजिजु, धनबहादुर तमु, ज्ञानबहादुर थापा, हार्मोनी समुह, निसा तमु, नवगायिका सेण्ट मेरिज सिंगिङ स्टार २०१८ स्मृति तमुले गीत प्रस्तुति गर्नुभएको थियो।

यसरी नै नृत्यतर्फ हिमाली साँस्कृतिक परिवार, स्टार्ट स्टुडियो, चिसापानी टोल विकास संस्था, पैयुखोला तमु समाज, दुधपोखरी तमु समाज, पोंचोको तमु समाज, चिउली पार्चे तमु समाज, सिङदी तमु समाज, ४÷१ जि आर भु पू सैनिक परिवार र एक खट््टाले नाच्ने नृत्यङ्गना अञ्जना तमुले नृत्य प्रस्तुत गर्नुभएको थियो।कार्यक्रममा तमु धिं नेपालले संस्थाका संरक्षकहरु मेजर लक्ष्मीप्रसाद तमु र मेजर डिलबहादुर तमुलाई सम्मान गरिएको थियो। तमु धिं नेपालकी अध्यक्ष कर्म तमु र प्रमुख अतिथि क्या.ढोलबहादुर तमुले फेटा, खादा, सम्मानपत्रसहित सम्मान गर्नुभएको थियो। सामाजिक सेवामा योगदान पुर्याएर बापत तमु धिं युकेद्धारा आदर्श तमु २०१८ अवार्डबाट सम्मानित सोंपाल तमु समाजका समेत अध्यक्ष रहनुभएका मेजर लक्ष्मी प्रसाद तमुलाई सम्मान गरिएको हो।

यसरी नै इटालियन गैरसरकारी संस्थाबाट अन्र्तराष्ट्रिय समाजसेवी सम्मानबाट सम्मानित हुनुभएका तमु धिं नेपालका संरक्षक तथा बगालेटोल तमु समाजका पुर्व अध्यक्ष मेजर डिलबहादुर तमुलाई सम्मान गरिएको थियो।यसरी नै मुख्य प्रायोजक मेजर लक्ष्मीप्रसाद तमु÷हुमकुमारी तमु, सहप्रायोजक गोर्खा एण्ड बराह ज्वेलरी, विशेष प्रायोजक जगन तमु हिमालयन कम्प्युटर र तमु धिं युकेलाई प्रसंसापत्र प्रदान गरिएको थियो।

कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि क्या.ढोलबहादुर तमुले ल्होछारको शुभकामना व्यक्त गर्नुहुदै तमुहरुको एकता अपरिहार्य भएकोमा जोड दिनुभयो। फो ल्होछार विशेष साँस्कृतिक कार्यक्रमले नेपाली मौलिक लोक सँस्कृतिको संरक्षणमा टेवा पुग्ने विश्वास व्यक्त गर्नुभएको थियो।

आजको खबर

Follow Us


साह्रै मज्जाको लेख, आनन्द आयो, आफ्नै गाँउघर पनि सम्झे । धन्य एकेन्द्र सर

Written by Biswasdip Limbu 2020-05-01 22:46:38

outstanding biography of yukta dai, may him long live

Written by ram chandra gurung 2020-01-08 02:54:15

Great achievement, kudos All Gurungs!!!

Written by Aalok Ghonday Ghotaney Konmey 2019-07-09 20:19:54
Happy New Year

उस्तै खबर

0 टिप्पणी


खबरको दुनियाँमा तपाई हाम्रै घर आँगनको साथी

सम्पादक : रोश्मी गुरुङ

बजार व्यवस्थापक: रमेश गुरुङ

Find Us

Stay connected and report to us!


NayaBazar, Pokhara, Nepal
+977-9846637284

Shares
%d bloggers like this: