ताजा खबर

४३ महिनामा ४० हजार घर

   २७ मंसिर २०७५, बिहीबार ०६:५५      5,132 views


मंसिर २६, गोरखा —
भूकम्पको केन्द्रविन्दु जिल्ला गोरखामा ४३ महिनाको अवधिमा ४० हजार ७ सय १२ घरको निर्माण सकिएको छ । पुनर्निर्माण प्राधिकरणको जिल्ला आयोजना कार्यान्वयन इकाइ अनुदान ब्यवस्थापन तथा स्थानीय पूर्वाधारको कार्यालयका अनुसार ६२ हजार ५ सय २१ पीडितको खातामा पहिलो किस्ताको रकम निकासा भएको छ ।
७० हजार ४ सय ८१ लाभग्राहीमध्ये ५२ हजार ४ सय १५ जनाको खातामा घर निर्माणका लगि दोस्रो किस्ताको रकम निकासा भएको इकाइका इन्जिनियर शैलेन्द्र भट्टले बताए ।अनुदान सम्झौता गर्दा पहिलो किस्ताको ५० हजार, डीपीसी सकेपछि दोस्रो किस्ताको १ लाख ५० हजार र घर निर्माण सम्पन्न गरेपछि अन्तिम तथा तेस्रो किस्ताको एक लाख पाउने प्रवाधान छ । भूकम्पले भत्किएका घर पुनर्निर्माण सम्पन्न भइसक्नुपर्ने अवधिमा झन्डै ८ हजार लाभग्राहीले भने हालसम्म पहिलो किस्ताको रकम नै लिएका छैनन् ।

सम्झौता गर्न नआउने पीडितको खोजीका लागि केही समयअघि स्थानीय तहलाई इकाइले पत्राचार गरेको थियो । भूकम्पको लामो समय बितिसक्दा पनि यहाँ अनुदान पाउने लाभग्राहीको सूचीमा नाम समावेश नभएको भन्दै केही पीडितले असन्तुष्टि जनाउदै आएका छन् ।
‘ढुंगा–माटोको घर चर्किएको छ, दुईपल्ट गुनासो फारम भर्दा पनि पैसा पाउने लिस्टमा नाम आउँदैन,’ पालुङटार–१ खोप्लाङका बुद्घिबहादुर श्रेष्ठले भने, ‘घर चर्किएको हो ढलेको त छैन । कि सरकारले घर सुरक्षित भनिदिनुर्पयो । तेस्रोपल्ट पनि लाभग्राही सूचीमा नाम राखिदेऊ भनेर पुनरावेदन गरेको छु ।’
लाभग्राही सूचीमा नाम समावेश गरिदिन माग गर्दै फारम भरेका १५ हजार ७ सय ५० जनामध्ये हालसम्म ११ हजार ८ सय ३७ जनाको मात्र गुनासो सम्बोधन भएको छ । ३ हजार ९ सय १३ जनाको गुनासो सम्बोधनकै चरणमा रहेको इकाइले जनाएको छ ।

आजको खबर

Follow Us


साह्रै मज्जाको लेख, आनन्द आयो, आफ्नै गाँउघर पनि सम्झे । धन्य एकेन्द्र सर

Written by Biswasdip Limbu 2020-05-01 22:46:38

outstanding biography of yukta dai, may him long live

Written by ram chandra gurung 2020-01-08 02:54:15

Great achievement, kudos All Gurungs!!!

Written by Aalok Ghonday Ghotaney Konmey 2019-07-09 20:19:54
Happy New Year

उस्तै खबर

0 टिप्पणी


खबरको दुनियाँमा तपाई हाम्रै घर आँगनको साथी

सम्पादक : रोश्मी गुरुङ

बजार व्यवस्थापक: रमेश गुरुङ

Find Us

Stay connected and report to us!


NayaBazar, Pokhara, Nepal
+977-9846637284

Shares
%d bloggers like this: