ताजा खबर

साढे १४ लाखको लागतमा मादी ७ पानीघाटमा बहुउद्देश्यीय भवन निर्माण

   ६ चैत्र २०७५, बुधबार २०:५५      1,263 views

कास्कीको मादी गाउँपालिका वडा नं. ७ पानीघाटमा नवर्निमित बुहद्देश्यीय भवनको आज एक कार्यक्रमका बीच उद्घाटन गरिएको छ ।

गण्डकी प्रदेशका कृषि भूमि तथा सहकारी मन्त्री लेखबहादुर थापामगरको प्रमुख अतिथ्यतामा सम्पन्न भएको कार्यक्रममा मन्त्री थापाले प्रदेश सरकारले जनताको भावना, चाहना र आवश्यकता तथा समस्यको पहिचान गरि विकासको कामलाई अघि बढाई रहेको बताउनुभयो ।


अब युवाहरुलाई विदेश जाउँजाउँ हुने नभई स्वदेश आउँआउँ लाग्ने बनाउने भन्दै युवा स्वरोजगारको लागि कृषिमा अमुल परिवर्तन गर्न जरुरी रहेको बताउनुभयो । साथै उहाँले एक गाउँ एक सहकारी र एक वडा एक कृषि सहकारी हुन आवश्यक रहेको पनि बताउनुभयो ।
कार्यक्रममा प्रदेश सांसद गायत्री गुरुङले हामी जहाँ जता गएपनि आफनो गाउँ ठाउँको विकास आफै गरेमा यसले गाउँको मात्र नभई प्रदेशकै विकासमा सहयोग पुग्ने बताउनुभयो ।

यस्तै अर्का प्रदेश सांसद मनबहादुर गुरुङले विकसित देशहरुले विकासमा जति चमत्कारिता देखाएता पनि बुद्ध जन्माउन र सगरमाथा बनाउन नसकेको भन्दै नेपाल प्रकृतिक रुपमै भरिपूर्ण देश भएको भन्दै यसको सहि सदुपयोग गर्न सके देश समृद्धि तर्फ अघि बढने बताउनु भयो ।

अहिले जनताको चाहना सरगमाथा भन्दा अग्लो भएकोले तुरुन्तै देखिने प्रतिफल नेता वा सरकारबाट पाउन नसकेको भन्दै आगामी पाँचवर्षसम्म देखिने काम हुने र आफूले चुनाव ताका जनतासँग गरेको प्रतिबद्धता पुरा गरेरै छाडने उहाँले बताउनुभयो ।

यस्तै मादी गाउँपालिकाका कार्यकारी अधिकृत युवराज अधिकारीले पानीघाटबासीको आर्थिक सहयोगमा सुन्दर भवन निर्माण भएको भन्दै गाउँपालिकाको तर्फबाट पनि थोरै भएपनि आर्थिक सहयोग गर्नपाउँदा आफूहरुलाई गर्व लागेको बताउनुभयो ।


यस्तै मादी गाउँपालिका वडा नं ७ का वडा अध्यक्ष लालबहादुर गुरुङले पोखराबाट नजिकै रहेको पानीघाटमा विकासको धेरै संभावनाहरु रहेको बताउनुभयो । अब पोखराबाट पानीघाटसम्मको बाटो पिच गर्न र ढाँडबेसी खोलामा तोकिएकै समयमा पुल निर्माणको कार्य सम्पन्न गर्न पहल गर्न प्रमुख अतिथि लगायत प्रदेश सांसदहरुलाई आग्रह गर्नुभयो ।

कार्यक्रममा युवा नेताहरु बलकृष्ण गुरुङ, शेरबहादुर गुरुङ, जनकल्याण तमू समाज पोखराका अध्यक्ष इन्द्रबहादुर गुरुङ लगायतले बोल्नुभएको थियो । भवन निर्माण समितिका अध्यक्ष हर्कजंग गुरुङको अध्यक्षतामा सम्पन्न भएको कार्यक्रमको सञ्चालन सचिव मिना गुरुङले गर्नुभएको थियो । यस्तै भवन निर्माण समितिका उपाध्यक्ष होमबहादुर गुरुङले स्वागत मन्तव्य राख्नुभएको थियो ।

यसैबीच भवन निर्माण समितिका आर्थिक संयोजक लिलबहादुर गुरुङले आर्थिक प्रतिवेदन प्रस्तुत गर्दै भवन निर्माणको लागि १५ लाख १५ हजार ८ सय ५५ रुपैंया संकलन भएको र १४ लाख ५० हजार ५ सय ५ रुपैंया खर्च भएको बताउनुभयो ।

0 0 votes
Article Rating

आजको खबर

Follow Us


साह्रै मज्जाको लेख, आनन्द आयो, आफ्नै गाँउघर पनि सम्झे । धन्य एकेन्द्र सर

Written by Biswasdip Limbu 2020-05-01 22:46:38

outstanding biography of yukta dai, may him long live

Written by ram chandra gurung 2020-01-08 02:54:15

Great achievement, kudos All Gurungs!!!

Written by Aalok Ghonday Ghotaney Konmey 2019-07-09 20:19:54
Happy New Year

उस्तै खबर

0 टिप्पणी

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments


खबरको दुनियाँमा तपाई हाम्रै घर आँगनको साथी

सम्पादक : रोश्मी गुरुङ

बजार व्यवस्थापक: रमेश गुरुङ

Find Us

Stay connected and report to us!


NayaBazar, Pokhara, Nepal
+977-9846637284

Shares
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: