ताजा खबर

सुसँस्कृत राजनीति परिवारबाटै शुरु हुन्छ, राजनीतिज्ञको नीजि जीवन व्यवस्थित हुनुपर्छ’

   ९ चैत्र २०७५, शनिबार १९:३९      1,004 views

विवेकशील साझा पार्टी कास्कीले आफ्ना अभियन्ता र अगुवाहरुलाई प्रशिक्षण दिएको छ । लोककल्याणकारी समाजको परिकल्पना गर्नेहरुका लागि प्रशिक्षण आवश्यक रहेकोले आफ्ना पार्टीसँग सम्बन्धित व्यक्तिहरुलाई प्रशिक्षण दिईएको पार्टीले जनाएको छ ।

पोखरा सृजनाचोकस्थित पार्टी कार्यालयमा भएको प्रशिक्षण कार्यक्रममा उत्प्रेरक समेत रहेका विवेकशील साझा पार्टीका केन्द्रीय प्रशिक्षण विभाग सदस्य बिकल शेरचनले सहभागीहरुलाई सहजीकरण गरेका थिए । प्रशिक्षण कार्यक्रममा पार्टीका ६० भन्दा बढि अभियन्ता तथा अगुवाहरु सहभागी भएका थिए ।

‘परिकल्पनादेखि यथार्थसम्म’ शीर्षकमा उत्प्रेरक शेरचनले बोल्दै परिकल्पना र यथार्थ आपसमा धेरै फरक रहेको सुनाए । ‘परिकल्पना निकै राम्रो छ । तर यथार्थ धेरै फरक छ । परिकल्पना र यथार्थबीचको यो दुरी घटाउनलाई अगुवाहरु नै प्रशिक्षित हुन आवश्यक छ ।’ शेरचनले भने ।

उनले पार्टीको मुल्यमान्यतालाई नीजि जीवन र परिवारमा पनि लागु गर्नुपर्ने उनले सुझाए । सुसँस्कृत राजनीति परिवारबाटै शुरु हुने भएकोले वैकल्पिक राजनीति गर्नेहरुले यो कुरालाई विशेष ध्यान दिनुपर्ने उनले बताए ।

यस्तै कार्यक्रममा विवेकशील साझा पार्टीका केन्द्रीय युवा संगठन सँयोजक अब्दुस मियाँले युवापुस्ता मुलधारको राजनीतिमा आउनुपर्नेमा जोड दिए । ‘राजनीतिलाई शिक्षालयको घेराभित्र राखेर मात्रै हुँदैन । अब युवापुस्ताले मुलधारकै राजनीतिमा आफूलाई स्थापित गराउन सक्नुपर्छ ।’ २३ वर्षिय युवा नेता मियाँले भने ।

कार्यक्रममा नेशनल इन्स्टिच्युट फर लिडरशीप डेभेलपमेन्ट प्रालिका कार्यकारी निर्देशक उषा मल्ल सिंहले अहिले राजनीतिमा रहेका व्यक्तिहरुमा नेतागिरी भएपनि नेतृत्व क्षमता भने नभएको बताईन् । विशेष समयमा पाहुना वक्ताको रुपमा बोल्दै मल्लले विवेकशील साझा पार्टीका अगुवाहरुले राजनीतिक नेतृत्व क्षमताको अभाव पुर्ती गर्नुपर्ने सुझाव दिईन् ।

कार्यक्रममा विवेकशील साझा पार्टीका केन्द्रीय सदस्य सुशीला केसी अधिकारी, पार्टीका गण्डकी प्रदेश सँयोजक महेश भण्डारीसँगै जिल्लास्तरिय अभियन्ता तथा अगुवाहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

0 0 votes
Article Rating

आजको खबर

Follow Us


साह्रै मज्जाको लेख, आनन्द आयो, आफ्नै गाँउघर पनि सम्झे । धन्य एकेन्द्र सर

Written by Biswasdip Limbu 2020-05-01 22:46:38

outstanding biography of yukta dai, may him long live

Written by ram chandra gurung 2020-01-08 02:54:15

Great achievement, kudos All Gurungs!!!

Written by Aalok Ghonday Ghotaney Konmey 2019-07-09 20:19:54
Happy New Year

उस्तै खबर

0 टिप्पणी

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments


खबरको दुनियाँमा तपाई हाम्रै घर आँगनको साथी

सम्पादक : रोश्मी गुरुङ

बजार व्यवस्थापक: रमेश गुरुङ

Find Us

Stay connected and report to us!


NayaBazar, Pokhara, Nepal
+977-9846637284

Shares
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: