ताजा खबर

इन्जिनियर मञ्जु गुरुङ, गुरुङ समुदायको आशा लाग्दो प्रतिभा

   ३ बैशाख २०७६, मंगलवार १७:४८      3,876 views

रोशनी गुरुङ / सम्पादक मादी न्युज

इन्जिनियर मञ्जु गुरुङ एक उदयमान र र आशा लाग्दो प्रतिभा हुन । हालै मात्र पोखरा विश्व विद्यालयबाट सफ्टवयर इन्जिनियरिङमा ३.०४ जिपिए ल्याएर स्नातक तहको अध्ययन पुरा गरेकी मञ्जु सानैदेखि पढाईमा अब्बल थिईन ।

लमजुङको क्होला सोंथर गाउँपालिका वडा नं ८ घाम्राङमा आज भन्दा २४ वर्ष अघि तमू कवि लेखक एवं शिक्षक केयरसिंह गुरुङ, श्रीमती चन्द्रकुमारी गुरुङको कोखबाट जन्मेका मञ्जुले पोखराको रामघाटमा रहेको टप्स मा.वि.बाट एस.एल.सी र विज्ञान विषयमा कक्षा १२ सम्मको अध्ययन गरेपछि थप अध्ययनका लागि उनी पोखरा विश्व विद्यालय छिरेका थिए ।

पढाईमा मात्रै नभएर उनी विद्यालयमा आयोजना हुने हरेक अतिरिक्त क्रियाकलापमा आफनो बलियो प्रभाव जमाउन सफल हुनथिन् । उनले टप्स मा.वि.मा पढने बेला नै राष्ट्रपति कपमा ३ पटकसम्म भलिबलको राष्ट्रिय गेम खेलेका छन् । यसका आलवा मञ्जुलाई चेस र टेवल टेनिस पनि राम्रै खेल्न आउँछ ।


पढाई र खेलकुद मात्र होइन उनको प्रतिभा गीत गाउनमा पनि रहेको छ । फुर्सदको समय गीत गुनगुनाउन मन पराउने उनले लमजुङको मप्याङ गाउँको गीतमा पनि आफनो आवाज दिएकी छिन् भने विभिन्न एफएम रेडियोहरुले बेलाबेला आयोजना गर्ने गायन प्रतियोगिताहरुमा पनि थुप्रै पुरस्कार जितेकी छिन । यस्तै नृत्य विधा पनि उनको रुचिको विधा हो । उनले स्कूल पढदा ताका नै कास्की च्याम्पियन डान्स आइडलमा सान्त्वाना स्थान हाँसिल गरेकी थिइन् ।

अब चाँडै स्नाकोत्तर तहको अध्ययनका लागि क्यानडा जाने तयारीमा रहेकी मञ्जु आफनो अध्ययन पूरा भएपछि नेपालमै आएर काम गर्ने बताउँछिन । समय मिलेसम्म आफनो रुचिको अन्य विषयलाई पनि सँगै अगाडी बढाउने उनको योजना छ ।

0 0 votes
Article Rating

आजको खबर

Follow Us


साह्रै मज्जाको लेख, आनन्द आयो, आफ्नै गाँउघर पनि सम्झे । धन्य एकेन्द्र सर

Written by Biswasdip Limbu 2020-05-01 22:46:38

outstanding biography of yukta dai, may him long live

Written by ram chandra gurung 2020-01-08 02:54:15

Great achievement, kudos All Gurungs!!!

Written by Aalok Ghonday Ghotaney Konmey 2019-07-09 20:19:54
Happy New Year

उस्तै खबर

0 टिप्पणी

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments


खबरको दुनियाँमा तपाई हाम्रै घर आँगनको साथी

सम्पादक : रोश्मी गुरुङ

बजार व्यवस्थापक: रमेश गुरुङ

Find Us

Stay connected and report to us!


NayaBazar, Pokhara, Nepal
+977-9846637284

Shares
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: