ताजा खबर

वाताबरण दिवसको अवसरमा बृक्षारोपण

   २२ जेष्ठ २०७६, बुधबार २२:४४      2,231 views

बिश्व वातावरण दिवसको अवसर पारी बाबा फाउण्डेशन नेपाल र रोटरी क्लब अफ पोखरा न्यूरोडको सयुक्त आयोजना र पोखरा महानगरपालिका र ओविफर्ट अर्गानिक मलको सहयोगमा बिगतका बर्षमा बृक्षारोपण गरिएको बिरुवाहरुको गोडमेल र बाकी रहेको ठाउमा बृक्षारोपण गरिएको छ ।

‘स्वच्छ वायु, स्वच्छ जीवन’ भन्ने नाराका साथ पोखरा महानगरपालिका वडा नं ८ स्थित न्यूरोडमा बृक्षारोपण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । बिश्वमा बढ्दो पर्यावरणीय असन्तुलनलाई रोकथाम गर्न सडक किनारामा करिब ५० वटा विभिन्न प्रजातिका बिरुवा रोपिएको रोटरी क्लब अफ पोखरा न्यूरोडका अध्यक्ष पुष्पकमल पौडेलले बताए ।

वायु प्रदूषण अहिले हाम्रो मात्र नभएर सिङ्गो विश्वको चिन्ताको विषय हो, यसले स्वास्थ्य, कृषि, जलवायु लगायत क्षेत्रमा प्रत्यक्ष असर र्पुयाएको हुदाँ गुणस्तरीय हावा पाउन मानिसहरूका लागि चुनौती बनेको छ कार्यक्रका प्रमुख अतिथि पोखरा महानगरपालिका वडा नं ८ का वडाध्यक्ष रुद्रनाथ बरालले बताए ।

बाबा फाउण्डशनका अध्यक्ष दिलिपराज श्रेष्ठले बृक्षारोपण गर्नु मात्रै नभई यसको संरक्षणमा ध्यान दिदै गत बर्षहरुमा रोपिएका बिरुवा गोडमेल कार्य गरेकोे बताए । वातावरणीय सन्तुलनलाई कायम राख्दै हराभरा हरीयाली कायम गर्न फाउण्डेशनले बृक्षारोपण कार्यक्रम संचालन गर्दै आएको बताए ।

0 0 votes
Article Rating

आजको खबर

Follow Us


साह्रै मज्जाको लेख, आनन्द आयो, आफ्नै गाँउघर पनि सम्झे । धन्य एकेन्द्र सर

Written by Biswasdip Limbu 2020-05-01 22:46:38

outstanding biography of yukta dai, may him long live

Written by ram chandra gurung 2020-01-08 02:54:15

Great achievement, kudos All Gurungs!!!

Written by Aalok Ghonday Ghotaney Konmey 2019-07-09 20:19:54
Happy New Year

उस्तै खबर

0 टिप्पणी

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments


खबरको दुनियाँमा तपाई हाम्रै घर आँगनको साथी

सम्पादक : रोश्मी गुरुङ

बजार व्यवस्थापक: रमेश गुरुङ

Find Us

Stay connected and report to us!


NayaBazar, Pokhara, Nepal
+977-9846637284

Shares
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: