ताजा खबर

मगर चलचित्रकर्मी संघको १५ दिने अभिनय प्रशिक्षणको समापन

   १४ असार २०७६, शनिबार ११:५८      1,187 views

मगर चलचित्रकर्मी संघ नेपाल, कास्कीको आयोजनामा सञ्चालित १५ दिने अभिनय प्रशिक्षणको समापन गरिएको छ ।

शुक्रबार आयोजित प्रशिक्षणको समापनका अवसरमा प्रशिक्षणका सहभागीहरूलाई प्रमाणपत्र वितरण गरियो । सो अवसरमा बोल्दै मगर चलचित्रकर्मी संघ नेपालका केन्द्रीय उपाध्यक्ष मेजन पुनमगरले मगर जाति आफैंमा भाषिक र सांस्कृतिक हिसाबले पनि विविधता भएको समुदाय भएको बताउनुभयो ।


मगर समुदायमा रहेको भाषिक एवं सांस्कृतिक विविधतालाई चलचित्रमार्फत् उजागर गर्नुपर्ने आवश्यकता औंल्याउँदै उपाध्यक्ष पुनमगरले मगर जातिको पहिचानलाई अन्तर्राष्ट्रियस्तरमा चिनाउन मगर चलचित्र निर्माणले महत्वपूर्ण सहयोग पुग्ने बताउनुभयो । मगर चलचित्रको मौलिकता, बजार प्रवद्र्धन, लगानीको आवश्यकता, विषयवस्तु आदिका बारेमा संघले योजनाबद्ध रुपमा अघि बढ्न खोजेको भन्दै उपाध्यक्ष पुनमगरले मगर चलचित्रको विकासका लागि मगर समुदायबीचको एकता आवश्यक रहेको बताउनुभयो ।


नेपाल मगर संघका केन्द्रीय सदस्य एवं कास्की जिल्ला अध्यक्ष पूर्णबहादुर रानामगरले राम्रा मगर चलचित्र निर्माण गरिनुपर्नेमा जोड दिँदै मगर चलचित्रको बजार प्रवद्र्धनका लागि मगर संघले सहयोग गर्ने धारणा व्यक्त गर्नुभयो । अभिनय प्रशिक्षण कार्यक्रमले राम्रा कलाकार जन्माउन सहयोग पुग्ने भन्दै रानामगरले अभिनय प्रशिक्षणबाट मगर चलचित्र मात्र नभइ अन्य चलचित्रमा समेत अभिनय गर्नका लागि बाटो खुलेको बताउनुभयो ।


नेपाल मगर महिला संघ, कास्कीकी अध्यक्ष नुनु रानामगर, नेपाल मगर लेखक संघका केन्द्रीय सदस्य रूद्रबहादुर श्रीसमगर र प्रशिक्षक तथा अभिनेता एवं रंगकर्मी राज काउचामगरले प्रशिक्षणमा सिकेका कुरालाई व्यवहारमा उतार्न आग्रह गर्नुभयो । कार्यक्रममा मगर चलचित्रकर्मी संघ नेपाल, कास्कीका सदस्यहरूलाई संघको परिचयपत्र वितरण पनि गरिएको थियो ।


मगर चलचित्रकर्मी संघ नेपाल, कास्कीका अध्यक्ष राहुल थापामगरको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रमको सञ्चालन सचिव आशीष पुनमगर र कोषाध्यक्ष कमला थापामगर (प्रिया)ले स्वागत गर्नुभएको थियो । ३५ जना प्रशिक्षार्थीको सहभागिता रहेको प्रशिक्षणको संयोजन चलचित्र निर्देशक एवं निर्माता सन्तोष पिठाकोटेमगरले गर्नुभएको थियो ।

0 0 votes
Article Rating

आजको खबर

पोखरासंविधान दिवसको सन्दर्भमा नेकपा (एमाले) गण्डकी प्रदेश कमिटीले बुधबार “संचारकर्मीसंग नेकपा (एमाले) “कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ। कार्यक्रममा पार्टी सचिब तथा गण्डकी प्रदेश इन्चार्ज गोकर्ण बिष्टले

अझै पढ्नुहोस्

Follow Us


साह्रै मज्जाको लेख, आनन्द आयो, आफ्नै गाँउघर पनि सम्झे । धन्य एकेन्द्र सर

Written by Biswasdip Limbu 2020-05-01 22:46:38

outstanding biography of yukta dai, may him long live

Written by ram chandra gurung 2020-01-08 02:54:15

Great achievement, kudos All Gurungs!!!

Written by Aalok Ghonday Ghotaney Konmey 2019-07-09 20:19:54
Happy New Year

उस्तै खबर

0 टिप्पणी

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments


खबरको दुनियाँमा तपाई हाम्रै घर आँगनको साथी

सम्पादक : रोश्मी गुरुङ

बजार व्यवस्थापक: रमेश गुरुङ

Find Us

Stay connected and report to us!


NayaBazar, Pokhara, Nepal
+977-9846637284

Shares
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: