ताजा खबर

बाग्लुङको तमानखोलाका पहिरो प्रभावितलाई प्रदेश सरकारको सहयोग

   २३ श्रावण २०७६, बिहीबार ०८:१६      802 views

पोखरा, तमानखोला गाँउपालिकामा पहिरोमा परेर घाइते भएकाहरुलाई गण्डकी प्रदेश सरकारले राहत रकम हस्तान्तरण गरेको छ ।

गत साउन १९ गते राती अविरल वर्षासँगै आएको पहिरोमा पुरिएर घम्भीर घाइते भएका ३ जनालाई उपचार खर्च बापत सहयोग रकम प्रदान गरिएको हो ।

पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय अस्पतालमा उपचाररत घाइतेहरु ४५ वर्षीय ओमबहादुर श्रीपाली, १६ वर्षीय अनिल श्रीपाली र ९ वर्षीय राम श्रीपालीलाई बुधवार गण्डकी प्रदेशका आन्तरिक मामिला तथा कानूनमन्त्री हरिबहादुर चुमानले राहत रकम हस्तान्तरण गरेका हुन ।


मन्त्री चुमानसहित मुख्यमन्त्रीका राजनीतिक सल्लाहकार गोबिन्द नेपाली, बागलुङबाट प्रदेश सभामा प्रतिनिधित्वगर्ने प्रदेश सभा सदस्यहरु इन्द्रलाल सापकोटा,चन्द्रबहादुर बूढा, साबित्रा राना, दीपा रोका सहितको टीमले अस्पतालमै पुगेर राहत रकम हस्तान्तरण गरेका थिए । प्रदेश सभा सदस्यहरुको विशेष पहलमा पहिलो चरणमा उपचार खर्च बाफत जनही २५ हजारका दरले सहयोग गरिएको हो ।

सहयोग रकम हस्तान्तर र घाइतेहरुको स्वास्थ्य अवस्था बुझ्दै मन्त्री चुमान सहित प्रदेश सभा सदस्यहरुको टोलीले घाइतेको उपचार, विस्थापित परिवारको पुनर्स्थापना र मृतक परिवारलाई उचित राहतको व्यवस्थापनको लागि प्रदेश सरकार र केन्द्र सरकारसंग पहल गर्ने बताएका थिए ।


साउन १९ गते रातको समयमा पहिरोमा पुरिएर तमानखोला गाउँपालिका ४ लाममेलामा ३ जनाको ज्यान गएको थियो ।७ जना घाइते भएका थिए । गम्भीर घाइते ३ जनालाइ प्रतिनिधि सभाका सांसद देबेन्द्र पौडेलले गृहमन्त्रालयसँग समन्वय गरेर सेनाको हेलिकप्टर मार्फत पोखरा ल्याएका थिए । अन्य घाइतेको गाँउमानै उपचार भइरहेको छ । विपन्न समुदायको बसोबास रहेको उक्त गाँउमा पहिरोले पाँच घर पुरेको छ ।

0 0 votes
Article Rating

आजको खबर

Follow Us


साह्रै मज्जाको लेख, आनन्द आयो, आफ्नै गाँउघर पनि सम्झे । धन्य एकेन्द्र सर

Written by Biswasdip Limbu 2020-05-01 22:46:38

outstanding biography of yukta dai, may him long live

Written by ram chandra gurung 2020-01-08 02:54:15

Great achievement, kudos All Gurungs!!!

Written by Aalok Ghonday Ghotaney Konmey 2019-07-09 20:19:54
Happy New Year

उस्तै खबर

0 टिप्पणी

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments


खबरको दुनियाँमा तपाई हाम्रै घर आँगनको साथी

सम्पादक : रोश्मी गुरुङ

बजार व्यवस्थापक: रमेश गुरुङ

Find Us

Stay connected and report to us!


NayaBazar, Pokhara, Nepal
+977-9846637284

Shares
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: