ताजा खबर

भदौ १३ गतेदेखि पोखरामा मेयर कप छात्रछात्रा बास्केटबल प्रतियोगिता हुने

   ३२ श्रावण २०७६, शनिबार २०:२७      1,366 views

आगामी भदौको १३ गतेबाट पोखरामा प्रथम मेयर कप बृहत् छात्रछात्रा बास्केटबल प्रतियोगिता हुने भएको छ ।

कास्की जिल्ला बास्केटबल संघको आयोजनामा विद्यालय, कलेज, क्याम्पस र भेट्रान्स तहमा बास्केटबल खेलको आयोजना गरेर प्रतियोगितालाई बृहत् बनाउने शनिबार पत्रकार सम्मेलनमा बताइएको छ ।

पोखरा रंंगशालाको कोर्टमा मावि कक्षा १०, मावि कक्षा ११ र १२, स्नातक र ४० वर्षभन्दा माथि भेट्रान्स तहमा प्रतियोगिताको आयोजना गरिने कास्की जिल्ला बास्केटबल संघका सल्लाहकार नारायण शर्माले बताए । शर्माले भने, ‘बास्केटबल खेललाई नगर, जिल्ला, क्षेत्र र राष्ट्रसम्म पु¥याउने प्रतियोगिताको उद्देश्य रहेको छ ।


खेलाडीहरुबीच आपसी सद्भाव, सामूहिक भावनाको विस गराउने र प्रतिभाशाली खेलाडी उत्पादन गरी खेल क्षेत्रमा बास्केटबलको विकास गर्ने लक्ष्यसहित पहिलो पटक प्रतियोगिता संचालन गर्न लागिएको संघका अध्यक्ष धोजकुमार गुरुङले उल्लेख गरे । प्रतियोगितालाई आगामी वर्षदेखि निरन्तरता दिने गुरुङले उल्लेख बताए ।


गुरुङले पोखरा महानगरपालिका कार्यलयको मुख्य प्रायोजन, क्षेत्रीय एवं जिल्ला खेलकुद विकास समिति र नेपाल बास्केटबल संघको विशेष सहयोगमा प्रतियोगिताको आयोजना गर्न लागेको जानकारी दिए । गुरुङका अनुसार प्रतियोगिता सम्पन्न गर्न १३ लाख ५६ हजार खर्च लाग्ने अनुमान गरिएको छ ।


मावि कक्षा १० सम्मको तहको प्रतियोगिताको छात्रतर्फको विजेताका लागि १२ हजार तथा उपविजेताका लागि ७ हजार र शिल्ड, मेडल र प्रमाणपत्र पुरस्कार रहेको छ । त्यस्तै, १० कक्षासम्मकै छात्रातर्फको प्रतियोगिताको विजेताले १० हजार तथा उपविजेताले ६ हजार र शिल्ड, मेडल र प्रमाणपत्र पुरस्कार पाउनेछन् ।


कक्षा १२ सम्मको मावि तहको प्रतियोगितामा छात्रतर्फ विजेताले १५ हजार तथा उपविजेताले ८ हजार र शिल्डड, मेडल र प्रमाणपत्र पुरस्कारको व्यवस्था छ । त्यस्तै, कक्षा ११ र १२ सम्मको छात्रातर्फको प्रतियोगिताका विजेताले १२ हजार र ७ हजार नगद तथा शिल्ड, मेडल र प्रमाणपत्र पुरस्कार पाउनेछन् ।


स्नातक तहसम्मको छात्रतर्फको प्रतियोगिताको विजेताले १५ हजार तथा उपविजेताले ८ हजार र शिल्ड, मेडल र प्रमाणपत्र पुरस्कार पाउनेछन् । उक्त प्रतियोगिताकै छात्रातर्फकै विजेताले १२ हजार तथा उपविजेताले ७ हजार र शिल्ड, मेडल र प्रमाणपत्र पुरस्कार पाउनेछन् । प्रतियोगिताको उत्कृष्ट खेलाडीले ट्रफी पाउनेछन् ।


टिम दर्ताका लागि भदौको १० गते अन्तिम मिति तोकिएको प्रशिक्षक प्रदिप रसाइलीले जानकारी दिए । हालसम्म सवै तहका गरी ५० भन्दा बढि टिमले दर्ता गरिसकेको प्रशिक्षक रसाइलीले बताए । प्रशिक्षक रसाइलीका अनुसार मावि १० कक्षासम्मका लागि ३ हजार, कक्षा ११ र १२ तथा स्नातक तहका लागि ४ हजार र भेट्रान्सका लागि ५ हजार टिम दर्ता शुल्क तोकिएको छ ।

0 0 votes
Article Rating

आजको खबर

Follow Us


साह्रै मज्जाको लेख, आनन्द आयो, आफ्नै गाँउघर पनि सम्झे । धन्य एकेन्द्र सर

Written by Biswasdip Limbu 2020-05-01 22:46:38

outstanding biography of yukta dai, may him long live

Written by ram chandra gurung 2020-01-08 02:54:15

Great achievement, kudos All Gurungs!!!

Written by Aalok Ghonday Ghotaney Konmey 2019-07-09 20:19:54
Happy New Year

उस्तै खबर

0 टिप्पणी

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments


खबरको दुनियाँमा तपाई हाम्रै घर आँगनको साथी

सम्पादक : रोश्मी गुरुङ

बजार व्यवस्थापक: रमेश गुरुङ

Find Us

Stay connected and report to us!


NayaBazar, Pokhara, Nepal
+977-9846637284

Shares
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: