ताजा खबर

बृहत तमु फो ल्होसार महोत्सवको दोस्रो दिन धार्मिक प्रवचनसहित रस्साकस्सी

   १४ पुष २०७५, शनिबार १२:४४      2,611 views

तमु प्ये ल्हु संघ, केन्द्रीय कार्यसमितिको आयोजनामा बिहीबारदेखि सुरु भएको बृहत तमु फो ल्होसार महोत्सव–२०७५ को दोस्रो दिन शुक्रबार धार्मिक प्रवचनसहित रस्साकस्सी प्रतियोगिता सम्पन्न भएको छ । तमु जातिको मौलिक बोन धर्म र तमु संस्कारका बारेमा विभिन्न पच्यु, क्ल्हेप्री, बोन्पो लम गुरुहरूले प्रवचन दिएका थिए ।

पोखरा–११, रानीपौवा, शक्तिघाटस्थित फ–लि–ना क्होइबो धिं परिसरमा भइरहेको महोत्सवको दोस्रो दिन सम्पन्न रस्साकस्सी प्रतियोगितामा पैयुँखोला तमु समाज प्रथम भएको छ भने लालीगुराँस तमु समाज, तेह्रथुम द्वितीय भएको छ । त्यस्तै, महोत्सवको दोस्रो दिन फोटो प्रदर्शनीसँगै लोक तथा दोहोरी गायिका इन्द्रा गुरुङलगायतका कलाकारको समूहले दोहोरी गीत प्रस्तुत गरेको तमु प्ये ल्हु संघका केन्द्रीय सहसचिव लोकेन प्हच्यु तमुले जानकारी दिनुभयो । महोत्सवको तेस्रो दिन शनिबार बिहान रक्तदान कार्यक्रम हुने सहसचिव तमुले जानकारी दिनुभएको छ । त्यस्तै, सोही दिन साहित्यिक रचना वाचन, बोन फायर, वृत्तचित्र प्रदर्शनी समेत हुने भएको छ ।
१६ गतेसम्म सञ्चालन हुने महोत्सवको उद्घाटन अमरसिंहचौरमा गरिएको थियो । महोत्सवको नेकपा संसदीय दलका प्रमुख सचेतक एवं पूर्व कानून मन्त्री देव गुरुङले उद्घाटन गर्नुभएको थियो । महोत्सवस्थलमा विभिन्न स्टल समेत राखिएका छन् । महोत्सवमा गण्डकी प्रदेश अन्तर्गतका जिल्ला शाखासहित अन्य जिल्ला शाखाहरूबाट समेत सहभागिता रहेको प्रचारप्रसार संयोजक बुद्धि च्हम्रु तमुले जानकारी दिनुभयो ।

0 0 votes
Article Rating

आजको खबर

Follow Us


साह्रै मज्जाको लेख, आनन्द आयो, आफ्नै गाँउघर पनि सम्झे । धन्य एकेन्द्र सर

Written by Biswasdip Limbu 2020-05-01 22:46:38

outstanding biography of yukta dai, may him long live

Written by ram chandra gurung 2020-01-08 02:54:15

Great achievement, kudos All Gurungs!!!

Written by Aalok Ghonday Ghotaney Konmey 2019-07-09 20:19:54
Happy New Year

उस्तै खबर

0 टिप्पणी

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments


खबरको दुनियाँमा तपाई हाम्रै घर आँगनको साथी

सम्पादक : रोश्मी गुरुङ

बजार व्यवस्थापक: रमेश गुरुङ

Find Us

Stay connected and report to us!


NayaBazar, Pokhara, Nepal
+977-9846637284

Shares
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: